Spoločnosť Krysztal s.r.o. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Žilina, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 15494/L

+421 41 202 12 34 centrumskla@centrumskla.sk
Telefón: +421 41 202 12 34 | centrumskla@centrumskla.sk

Predajňa Žilina tel.: +421 41 764 12 96

Blog

HomeArchíve 2021Pilkington Activ

Pilkington Activ

Vypracovaním Pilkington Activ™, prvého na svete samočistiaceho skla so zdvojeným účinkom, NSG Group urobila podstatný krok vopred v odvetví sklených technológií. Špeciálna samočistiaca vrchná vrstva aktivovaná denným svetlom prináša rozklad organických znečistení, a počas dažďa – spláchnutie všetkých skôr uvoľnených znečistení z povrchu skla. Vďaka tomu stavebníci, ktorí stávajú stavby na súkromné a komerčné účely na celom svete, môžu využívať ekonomické a estetické výhody čistých okien, strešných presklení a zimných záhrad.

Pilkington Activ™ rýchlejšie schne, okná necháva bez fľakov, a prináša prehľadnosť a ničom nepokazený výhľad. Samočistiace sklo sa môže použiť na viaceré presklenia – od fasád po zimné záhrady. Na miestach, na ktorých sa vyskytuje problém kondenzácie vodnej pary, Pilkington Activ™ urýchľuje vyparovanie a zlepšuje viditeľnosť.

 

Ako to funguje

Ochranná vrstva Pilkington Activ™ na povrchu #1 vrstveného skla pôsobí dvojetapovo:

1. etapa: Rozklad organických znečistení
V dôsledku chemickej reakcie, o ktorej sa presnejšie hovorí „katalytický” postup, špeciálny samočistiaci povlak v odpovedí na pôsobenie ultrafialového žiarenia z prírodného denného svetla rozbíja a uvoľňuje organické znečistenia.

2. etapa: Splachovanie špiny
Počas dažďa, vďaka „hydrofilným” vlastnostiam samočistiaceho povlaku voda, stekajúc po skle rovnou vrstvou, splachuje všetky znečistenia. V porovnaní s bežným sklom float, toto sklo schne rýchlejšie, a po vyschnutí sa na ňom nevyskytujú žiadne neestetické fľaky.

Pilkington Activ™ Clear

Pilkington Activ™ Clear je potiahnuté online samočistiace sklo, ktoré má katalytické a hydrofilné vlastnosti.

Overené riešenie tam, kde je čistenie okien podstatne sťažené alebo nákladné – v mrakodrapoch, pri strešných preskleniach, v zimných záhradách, pri presklených átriách, a aj v budovách, v ktorých bývajú staršie osoby. Je tiež ideálnym riešením na miestach, kde je skvelá viditeľnosť prioritou – na športových štadiónoch, letiskách, v stánkoch pre komentátorov, alebo na presklených chodbách.

viac informácií: